Zaujímavé články

Kategórie
 
 
 
 
 
 

Ako efektívne zbaviť oblečenie vírusov a baktérií

Ako efektívne zbaviť oblečenie vírusov a baktérií

Správna údržba je náročná alchýmia, ktorá sa nesmie podceniť, hlavne v dnešnej situácii, ktorá prekvapila  celý svet. Je dôležité postarať sa o vlastné zdravie, zdravie našich blízkych, ale aj osôb v našej bezprostrednej blízkosti. Chrániť sa musíme nielen rúškami, ale aj pomocnými ochrannými materiálmi a oblečením. Starostlivosť aj o naše prádlo je teda dôležitou témou pre každého z nás.

Dnes nestačí prádlo len vyprať a ísť. Aby sme ho zbavili vírusov a baktérií, ktoré sa mohli v tkanine zachytiť, potrebujeme mu venovať viac času a  pozornosti. Prinášame Vám 5 zásad správnej starostlivosti o oblečenie.

 

Cestovanie je skvelé pre zdravie. 8 spôsobov, ako pomáha

Cestovanie je skvelé pre zdravie. 8 spôsobov, ako pomáha

Cestovanie je pre mnohých voľnočasovou aktivitou a hobby, ktoré milujú. Spoznávanie nových krajín, ľudí a miest dokáže veľmi príjemne vplývať na psychiku. Vďaka novým miestam sa človek dokáže zmeniť, pozerať sa na svet úplne inými očami a nazbierať veľké množstvo skúseností.

Uvoľnená psychika potom spúšťa reťazec pozitívnych vplyvov na ďalšie orgány a celkový zdravotný stav. Ako dokáže cestovanie ovplyvniť naše zdravie?

 

Obezita a nadváha

Obezita a nadváha

Odzrkadlia sa nielen na váhe, oblečení, ale tiež pri chôdzi do práce či niektorých bežných činnostiach. Pár kilogramov naviac síce nemusí znamenať žiadnu pohromu, avšak netreba ich ani prehliadať. Podľa údajov Úradu verejného zdravotníctva trápi nadváha viac ako tretinu obyvateľstva SR. Nezaostáva za ňou ani obezita, ktorá sa dotýka 25% populácie.

 

Účinné recepty na chrípku, kašeľ a nachladnutie

Účinné recepty na chrípku, kašeľ a nachladnutie

Ochoreli ste, prípadne na vás niečo lezie? Najmä cez prechodné ročné obdobia na nás zo všetkých kútov číhajú rôzne bacily a vírusové ochorenia. Ako proti nim bojovať bez toho, aby ste museli hltať rôzne antibiotiká, ktoré vám len podráždia žalúdok a rozhasia celý organizmus? Poďme sa pozrieť na zaručené tipy, vďaka ktorým sa postavíte na nohy bez použitia chémie a drahých liekov.

 

10 signálov toho, že sa blíži pôrod

10 signálov toho, že sa blíži pôrod

Mnoho budúcich mamičiek sa svojho pôrodu obáva. Máte aj vy strach z toho, že nestihnete prísť do pôrodnice včas? Bojíte sa, že prehliadnete prvé príznaky a nakoniec porodíte doma, prípadne po ceste do pôrodnice?

Poďme si povedať o najčastejších príznakoch blížiaceho sa pôrodu, vďaka ktorým sa vaše obavy minimálne o čosi zmenšia, prípadne úplne vymiznú.
 

 

Bolesti v kolene: Ako na ne a kedy navštíviť lekára?

Bolesti v kolene: Ako na ne a kedy navštíviť lekára?

Trápia vás bolesti kolien? Často vám v nich praská? Tupá a občas aj ostrá a bodavá bolesť bývajú častými príznakmi u mnohých ľudí, a to nielen u tých starších. Kedy je to ešte v poriadku a kedy je vhodné navštíviť radšej lekára? Dá sa tých bolestí nejako zbaviť? Nielen o tom si povieme v tomto článku.

 

7 rád, ako prežiť chrípkové obdobie bez lekára

7 rád, ako prežiť chrípkové obdobie bez lekára

Začala sa jeseň a s ňou prichádzajú aj zmeny počasia. Mnoho ľudí reaguje už pri prvých studenších dňoch únavou, kašľom, bolesťami hlavy, svalov či horúčkou. Nadchádza obdobie, kedy naša imunita dostane zabrať a rôznym prechladnutiam a chrípke sa začína dariť. Ako sa voči tomu brániť? Dôležitá je prevencia.

 

Prvá návšteva u veterinára - na čo sa pripraviť?

Prvá návšteva u veterinára - na čo sa pripraviť?
Zaobstarali ste si zvieratko a chystáte sa prvýkrát k veterinárovi? Nemusíte sa báť. V tomto článku si povieme, čo všetko vás vás u veterinára čaká, ako taká veterinárna prehliadka prebieha a dáme vám aj pár tipov, ako ju prežiť bez zbytočného stresu a paniky.
 

Kedy je najvhodnejší čas na prvú návštevu zubára s dieťaťom ?

Kedy je najvhodnejší čas na prvú návštevu zubára s dieťaťom ?

 
Mnoho rodičov rieši detského zubára až v prípade, keď majú už nejaký problém. Prvá skúsenosť so zubárom je tak rovno založená na ošetrení kazu, čo môže v dieťati vyvolať veľmi nepríjemnú, často až traumatickú skúsenosť. Ak sa tomu chceme vyhnúť, treba ísť k zubárovi o čosi skôr.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia