Ako efektívne zbaviť oblečenie vírusov a baktérií

Kategórie
 
 
 
 
 
 

Ako efektívne zbaviť oblečenie vírusov a baktérií

Ako efektívne zbaviť oblečenie vírusov a baktérií

Správna údržba je náročná alchýmia, ktorá sa nesmie podceniť, hlavne v dnešnej situácii, ktorá prekvapila  celý svet. Je dôležité postarať sa o vlastné zdravie, zdravie našich blízkych, ale aj osôb v našej bezprostrednej blízkosti. Chrániť sa musíme nielen rúškami, ale aj pomocnými ochrannými materiálmi a oblečením. Starostlivosť aj o naše prádlo je teda dôležitou témou pre každého z nás.

Dnes nestačí prádlo len vyprať a ísť. Aby sme ho zbavili vírusov a baktérií, ktoré sa mohli v tkanine zachytiť, potrebujeme mu venovať viac času a  pozornosti. Prinášame Vám 5 zásad správnej starostlivosti o oblečenie.

5 zásad správnej starostlivosti o oblečenie

1) Pranie

Základom je čistá práčka, teda je potrebné ju pravidelne čistiť. Nielen prádlo je nutné vyprať, ale aj práčka si zaslúži dobrú starostlivosť. Použitie kvalitného pracieho prostriedku s dezinfekčnou prímesou a pranie na vyšších teplotách, v prevažnej miere zabezpečí odstránenie baktérií. (samozrejme pokiaľ prádlo znesie vyššie teploty)

2) Sušička

Tí, ktorí vlastnia sušičku, majú ďalšiu výhodu. Vírusy a baktérie, ktoré by po správnom opraní v tkanine ešte ostali, tu budú čeliť ďalším nástrahám vďaka prúdu horúceho vzduchu.

3) Sušenie prádla na slniečku

Pri peknom počasí využime ultrafialové slnečné lúče, ktoré baktérie výrazne zredukujú.

4) Žehlenie

Baktérie a vírusy nemajú radi teplo, preto je kvalitná žehlička s naparovaním ideálnou voľbou, ktorá zakončí proces očisty prádla. Vysoká teplota zahubí skoro všetky nežiadúce potvory. Slovo „skoro“ sme použili pretože COVID 19 je nový vírus,je tu krátko, a zatiaľ nie je prebádaný. Každopádne, vďaka týmto krokom zahubíme skoro všetky baktérie a víry.

5) Správna manipulácia

Tiež musíme dať pozornosť správnej manipulácii s oblečeniím. Prádlo po vypraní, usušení a vyžehlení, berieme len do čistých rúk a uskladňujeme v čistých priestoroch. Čo najskôr po pracovnej smene, všetko oblečenie vyperieme, a tak zamedzíme šíreniu a rozmnožovaniu nežiadúcich mikroorganizmov.

Fotografie: zdroj Pixabay

#nosimmedicaluniforms

25.3.2020

Chráňte svoje zdravie. Opatrujte sa.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia