Scrubsmag - blog | medical-uniforms

 
 
 
 
banner_dec_1255x228_small_1.jpg banner_dec_1255x228_small_2.jpg
 
 
 
 

SÚŤAŽ

 

Svetový deň zdravia 2018: rok boja proti obezite

Zdravotnícke oblečenie a Svetový deň zdraviaDňa 7. apríla 1948 vznikla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Od tohoto roku si tento deň pripomíname ako svetový deň zdravia. Každý rok sa zvykne vyhlásiť téma, ktorou sa bude tento deň zaoberať. Vždy sa to týka aspektov zdravia a dôležitých tém, ktoré treba dať do pozornosti. Zdravotníctvo neustále prebieha vývojom. Od časov kedy WHO vznikla sa zmenil okrem prostredia nemocníc, technológie a liečebných postupov aj prístup samotných lekárov a sestričiek. Návštevy lekára sa v súčasnosti bojí veľké percento pacientov. A časť z nich sa preto návštevy u lekára úplne vyhýba. Pomôcť spríjemniť pacientov pobyt v nemocnici alebo na vyšetrení môže viacero okolností. Sú to napríklad vzdušné a živé prostredie použitím živých farieb alebo rastlín. Moderné prostredie nemocnice na pacienta pôsobí dojmom, že aj služby, ktoré v zariadení dostane budú na úrovni 21. storočia. A tiež je to prístup lekárov a sestričiek, s ktorými sa spája ich odev. Staré fádne zdravotnícke plášte dnes nahrádza príjemnejšie zdravotnícke oblečenie s motívmi, ktoré potláčajú pocit nervozity.

Celý článok...
 

Darčekové poukážky | medical-uniforms

Darčekové poukážky na nákup zdravotníckeho oblečenia

 

 

Aj tento rok sme pre vás pripravili darčekové poukážky v hodnote 20€, 30€ a 50€. Ak si nie ste istý farbou, strihom alebo dokonca či radšej kúpiť nohavice alebo blúzu - netrápte sa. Darujte darčekovú poukážku!

Darčekové poukážky ponúkame v 2 verziách – elektronickej a tlačenej.

Celý článok...
 

24. september - Svetový deň srdca

Zdravotnické oblečenie a Svetový deň srdca

 

Nádherný deň symbolizujúci starostlivosť, vďaku a lásku, ktorú si naše srdce zaslúži na dennej báze, aj o tom je tento krásny sviatok. Nemenej než o zvyšok nášho tela by sme sa mali starať o naše srdce,  a taktiež aj celkové psychické zdravie, ktoré je najsilnejšou pumpou v našom tele úzko prepojené. Akých bodov by sme sa teda mali držať, aby naše srdce bolo zdravé a šťastné každým dňom?

 

Celý článok...
 

Fotosúťaž

Fotosúťaž v zdravotníckom oblečení

Radi by sme sa s vami podelili a zároveň pochválili fotografiami, ktoré ste nám poslali v rámci našej FOTOSÚŤAŽE o 50,-€ poukážku na nákup zdravotníckeho oblečenia na našom eshope. Sú ozaj perfektné! Ešte raz veľmi pekne ďakujeme!!! Ste nádherní!!! Nech sa páči - spoznajte našich finalistov ;)

Celý článok...
 

Svetový humanitárny deň

Zdravotnícke oblečenie a Svetový humanitárny deň

Svetový humanitárny deň – vzdajme hold všetkým, čo chránia zdravie a životy ľudí


Sú tu s nami snáď od nepamäti. Uznávaní, ospevovaní, „zázrační“... Tí, ktorým mnohí vďačili alebo doposiaľ vďačia za to, že dostali druhú šancu na život. Pýtate sa o kom je teda vlastne reč? Humanitárni pracovníci, dobrovoľní lekári, sestričky, učitelia, požiarnici, vojaci, aj tí, ktorí tomu zasvätili celý život. Naši pozemskí „anjeli“ strážni, ktorí riskujú ich bezpečnosť za bezpečnosť iných, ich životy za tie cudzie. Týchto, vskutku, hrdinov by sme mali uznávať a stavať ich na piedestál každý deň, no špeciálne dnes priatelia, im spoločne vzdajme hold a vyslovme jedno veľké Ďakujem za to, že sú medzi nami. Práve dnes, 19. augusta celý svet spoločne ruka v ruke oslavuje Svetový humanitárny deň a vzdáva tak vďaku nejednej skvelej duši, ktorá každý deň prekonáva vlastné hranice výmenou za lepší život tých druhých.

Celý článok...
 

Svetový deň alergií

Zdravotnícke oblečenie a Svetový deň alergií

Aj keď s obmedzením, s alergiou sa dá žiť

Slovo alergia sa častokrát používa v súvislosti s vecami alebo ľuďmi, ktorých nemôžeme vystáť. No v skutočnosti predstavuje niečo, čo komplikuje každodenný život podstatnej časti obyvateľstva a počet ľudí, ktorí ňou trpia neustále rastie. Alergiou na svete trpí vyše 600 miliónov obyvateľov, a aj preto je právom označovaná ako jedna z civilizačných chorôb tohto storočia.

 

Celý článok...
 

Avon pochod 2017

Zdravotnícke oblečenie a Avon pochod

AVON POCHOD podporí nádhernú myšlienku už deviatykrát
Nepochybujeme, že ste už o značke AVON počuli, no vedeli ste, že táto americká firma je tu pre ženy už 131 rokov? Tak dôvod vzniku firmy, ako aj vznik AVON pochodu mali obe rovnaký zámer, a to pomáhať ženám! No zatiaľ čo pôvodná myšlienka bola všeobecná pomoc ženám, AVON pochod sa sústredí iba na boj proti rakovine prsníka a to už od roku 1992. Tento podnet vznikol v materskej AVON firme v Spojených Štátoch a zameral sa na podporu projektov v boji proti tejto škaredej chorobe, ktorá patrí medzi tretie najčastejšie nádorové ochorenie celosvetovo.

 

Celý článok...
 

Svetový deň darcov krvi

Zdravotnícke oblečenie a Svetový deň darcov krvi Prečo by ste mali darovať krv?
14. jún 2017 - tento významný a vskutku dôležitý dátum sa blíži a to čo raz rýchlejšie. Povedzme si teda niečo o tejto krásne akcii a zároveň si pripomeňme prečo by sme mali darovať krv, ak môžeme...

Celý článok...
 

5. máj - Svetový deň čistých rúk

Zdravotnícke oblečenie a svetový deň čistých rúkMožno ste už počuli o tomto sviatku, ktorý sa bude tento rok konať už deviaty krát. No, ak ste predsa jedným z tých, ktorí o tomto „sviatku“ čítajú po prvý raz, povieme vám o ňom niečo viac. Tento medzinárodný sviatok bol založený organizáciou WHO (World Health Organization) a prvýkrát oslávený v roku 2009. Hlavným cieľom projektu bolo podporiť zlepšenie hygieny rúk v zdravotníckych zariadeniach.

 

 

 

Celý článok...
 

Medzinárodný deň Zeme

Medzinárodný deň zeme 22. Apríl. Tento dátum nie je venovaný ničomu inému ako našej nádhernej modro-zelenej planéte. Deň Zeme bol oficiálne vyhlásený v roku 1969.
Prvý krát bol tento deň oslavovaný v San Franciscu – v tej dobe sa táto oslava brala nielen ako ekologicky zameraný sviatok, ale aj ako akýsi protest proti vojne vo Vietname. 


 

Celý článok...
 

7.apríl - Svetový deň zdravia

Zdravotnícke oblečenie a Svetový deň zdravia Hovorí sa, že najdôležitejšie v živote človeka je zdravie. Je skutočne jednou z najdôležitejších vecí. Ak nie sme zdravý, je samozrejmé, že sa nám žije ťažšie. Preto by sme nemali podceňovať starostlivosť o náš organizmus. Pitný režim, umývanie rúk, či otužovanie v zimných mesiacoch patrí k aktivitám, ktoré mnohí z nás robia ale niektorí zasa naopak podceňujú. 7. apríla si spolu pripomeňme, čo je v živote dôležité.

Celý článok...
 

Patríte medzi zdravotné sestry dodržujúce pitný režim?

Zdravotnícke oblečenie a dodržiavanie pitného režimu22. marec - Svetový deň vody

Nič nie je dôležitejšie ako dodržiavanie pitného režimu a dostatočný prísun tekutín pre organizmus, čo ako zdravotné sestry, samozrejme veľmi dobre viete. Pri zisťovaní anamnézy je jednou z prvých otázok smerovaných na pacienta – Pili ste dnes dostatočné množstvo vody? 

Celý článok...
 

8. marec - Medzinárodný deň žien!

Zdravotnícke oblečenie a Medzinárodný deň žien  Medzinárodný Deň Žien! Deň všetkých nádherných dám. Máme pre Vás otázočku – viete, odkiaľ tento sviatok pochádza? Dnes to vie len málokto, no za jeho vznikom stoja – ako inak – silné ženy!

Celý článok...
 

Čo sa deje v našom tele, keď sme zamilovaní?

Zdravotnícke oblečenie a láska Motýliky v bruchu, zvýšený počet úderov srdca, nervózne potenie a začervenanie líc.  Pravdepodobne si tieto symptómy pamätáte ešte z vašich stredoškolských čias.  Na začiatku vzťahu nastáva u jedincov séria vskutku fascinujúcich chemických reakcií, ktoré sa prejavujú skrz nervový systém a hormóny. Pripravili sme si pre vás niekoľko vecí, ktoré sa dejú vo vašom tele po tom, ako sa zamilujete.

Celý článok...
 

Dlhé nočné smeny môžu viesť k zvýšenému výskytu rakoviny prsníka

Zdravotnícke oblečenie a dlhé nočné smeny 4. február – Svetový deň boja proti rakovine

Je veľmi dôležité bez ohľadu na vek, pohlavie alebo profesiu, starať sa o seba. A špeciálne to platí o zdravotných sestrách, ktoré väčšinu svojho času venujú starostlivosti o druhých a na seba často zabúdajú.

 

Celý článok...
 

Láska na pracovisku - ako randiť s kolegami

Zdravotnícke oblečenie a láska na pracovisku Stáva sa, však? Aj keď vám rozum hovorí, že by ste sa nemali zapliesť s kolegom, občas sa tomu nevyhnete... A áno, niekedy môže mať taký vzťah rozprávkový koniec.

V náročnom prostredí, aké vládne v zdravotníctve, však môže „románik na pracovisku“ spôsobiť mnohé problémy: takýto vzťah vás môže rozptyľovať, najmä ak svojho partnera stretávate často, a môže spôsobiť, že sa vaši kolegovia budú cítiť nepríjemne, či dokonca nevítane.

Celý článok...
 

Zaujímavé fakty o zdravotných bratoch

Zdravotný bratiaZdravotných bratov (ekvivalent k povolaniu zdravotná sestra) je ako šafránu. Záujem o toto povolanie zo strany mužov neustále klesá. K roku 2015 bolo na Slovensku v tomto odbore registrovaných len 750 mužov, čo predstavuje 1,83 % zo všetkých zdravotných sestier. Pre porovnanie, na Malte pôsobí cca 40% zdravotných bratov, zatiaľ čo v USA toto povolanie vykonáva necelých 10% mužov.

Celý článok...
 

Halloween

Vedeli ste, že: 1. Sviatok Halloween je typickým americkým sviatkom, avšak jeho história má korene v Európe, u Keltov a Slovanov? Američania tento sviatok prevzali od európskych prisťahovalcov. Oslavuje sa v noci 31.10. a pôvodom je to pohanský keltský sviatok.  Kelti totiž verili, že práve v tento magický dátum sa duše mŕtvych vracajú na zem a snažia sa ovládnuť všetko živé. Ako ochrana im slúžili svetlonosi - vyrezávané tektivice so sviečkou vo vnútri.

Celý článok...
 

Bolesť chrbta? Skúste tieto 4 veci

Zdravotnícky personál a predchádzanie bolesti chrbtaDvíhanie pacientov, neustále státie na nohách, behanie z jednej izby do druhej ... toto všetko zažíva zdravotný personál, na ktorý sa kladú vysoké fyzické nároky. Ošetrovanie sa podľa štatistík radí k povolaniam s najväčšími fatálnymi poraneniami pohybového aparátu.

Celý článok...
 

5 najlepších chuťoviek počas 12-hodinovej smeny

Zdravotnícke oblečenie a jedlo na 12 hodinovú smenuK práci zdravotných sestričiek patria aj dlhé pracovné smeny. Či už ich milujete alebo nie, jedna vec je istá, 12-hodinové smeny sa Vám postarajú o dlhý deň  alebo noc. Ak chcete Vašu pracovnú smenu lepšie zvládnuť, pre zachovanie  energie a mentálnej ostrosti je nevyhnutná správna výživa.

Celý článok...
 

Predstavujeme antibakteriálnu a vodeodpudivú technológiu CERTAINTY PLUS

Tento mesiac predstavujeme v našom e-shope Novinku – produkty s technológiou CERTAINTY PLUS. Ide o vylepšenú antibakteriálnu technológiu Certainty o vodeodpudivú bariéru zamedzujúcu vsiaknutiu tekutín a nečistôt do tkaniny.  Všetky nečistoty zostávajú na povrchu a  jednoducho sa zotrú. Táto patentovaná technológia je vo svete známa aj ako Nanotex. www.nanotex.com

Zdravotnícke oblečenie a antibakteriálna a vode odolá úprava

Celý článok...
 

Revolučná technológia CERTAINITY na Slovensku.

Zdravotnícke oblečenie a revolučná antibakteriálna úprava Každý sa chce cítiť pohodlne a v bezpečí. Hlavne pri práci. Pri práci zdravotníka má slovo bezpečie hneď dva významy.  Prvým je bezpečie ako zázemie a druhým bezpečie ako ochrana – ochrana pred bezprostrednými hrozbami z okolia, ktorým musia zdravotníci čeliť každý deň. Hrozbám v podobe neviditeľných vírusov a baktérii.
Tento mesiac prinášame na trh novinku v podobe revolučnej technológie CERTAINTY. Podstatou technológie je antibakteriálna úprava textílii, ktorá zabezpečuje dlhotrvajúcu sviežosť a ochranu proti nechceným baktériám.

Celý článok...
 

5 tipov pre zdravotné sestry, ktoré sa vrátili do školy

Zdravotnícke oblečenie a  zdravotné sestry opäť v škole Máte svoj zošit? A čo váš externý flash disk? Už ste si ožehlili Vašu rovnošatu? Máte zastrúhané ceruzky? 
Dobre. Dáme Vám niekoľko životných rád, resp. tipov ako prežiť zdravotnú školu. Ste pripravené?

Celý článok...
 

Posaďte sa, relaxujte a odpočívajte

Odpočinok pre zdravotný personál

Pamätáte si, kedy ste sa cítili úplne zrelaxovaná?
Našťastie, máme pre Vás zopár tipov, ktoré Vám pomôžu preniesť sa z prostredia nemocnice a každodenných povinností do sveta relaxu.

Celý článok...
 

Súťaž „Vyhraj zdravotnícke oblečenie“

Zapojili jste se do naší soutěže „Vyhraj zdravotnické oblečení“?

Stačilo se jen zaregistrovat na našem e-shopu a byli jste ve hře O všem je už rozhodnuto! Známe jméno šťastného výherce slevového kupónu na nákup zdravotnického oblečení.

Podívejte se, jestli to nejste právě Vy....

Súťaž o zdravotnícke oblečenie
Celý článok...
 

Zábavný sprievodca pre sestričky, ako prežiť jeseň a chladné počasie

Zábavný jesenný sprievodca pre zdravotný personálZ profesijného hľadiska, vieme čo sprevádza leto, niekoľko spálenín od slnka, úpaly, nehody vo vode, kombinácia rôznych iných nehôd, očkovania detí, ktoré prichádzajú doslova v hodine dvanástej. Vieme, ako v takýchto prípadoch reagovať.

A čo Váš osobný život? Ponúkame Vám rady, ako prežiť chladné jesenné počasie.

Celý článok...
 

10 tipov ako odbúrať stres z práce

10 tipov zdravotníckeho personálu ako odbúrať stresByť zdravotnou sestrou je všetko, len nie ľahká práca. Ponúkame Vám niekoľko tipov priamo od zdravotných sestričiek, ako odbúrať stres z práce. Veríme, že tieto rady Vám prinesú aspoň čiastočný pokoj.

Celý článok...
 

Čo jesť počas nočnej smeny?

Zdravotnícky personál a zdravé jedlo počas nočnej smeny Jesť zdravo na nočnej smene, optimalizovať Vašu energetickú hladinu a cítiť sa pritom plná, to je hotová veda. Tu je niekoľko rýchlych tipov a nápadov, ktoré Vám pomôžu vyhnúť sa neskorej a nezdravej večeri keď pracujete v noci.

Celý článok...
 

10 tipov od sestričky ako neostať chorá

Zdravotnícky personál a 10 tipov proti chorobeZdravotné sestry sú vždy v centre chorôb. Trávia veľa času vo vnútorných priestoroch, bok po boku s ľuďmi, kolegami. Vytvára sa tak vhodné prostredie pre mikroskopických smrteľných nepriateľov spôsobujúcich ochorenie.Som si istá, že my všetci sme tak trochu chorí (áno, slovná hračka) z tipov, ako predchádzať prechladnutiu, tak prečo si to ešte raz nezopakovať? Opakovanie je predsa matka múdrosti.

Celý článok...
 

10 fráz, ktoré sestry používajú najčastejšie

10 fráz, ktoré používa zdravotný personálPribližne 37 034 686  :-) zdravotných sestier bolo oslovený otázkou: Aká je najčastejšia fráza, ktorú používajú počas dňa? Niektoré zdravotné sestry nám poskytli  praktické a užitočné odpovede. Nižšie uvedené frázy vychádzajú z pier zdravotných sestier najčastejšie.

Celý článok...
 

10 filmov z lekárskeho prostredia, ktoré musíte vidieť

10 filmov pre zdravotnícky personálAj napriek tomu, že vídavate reálne situácie každý deň, je zábavné vidieť, ako tieto situácie interpretuje Hollywood – aj keď sú to občas nezmysly.
Či už máte náladu na starú drámu alebo šialenú komédiu, nasledujúce výbery filmov Vás určite pobavia.

Celý článok...
 

9 vecí, ktoré si prajete, aby Vaši pacienti vedeli

Rady zdravotníckeho personálu, ktoré by pacienti mali vedieťVaša práca by mohla byť o to ľahšia, keby si Vaši pacienti uvedomili týchto 9 faktov...

Celý článok...
 

5 dôvodov, prečo by si každá zdravotná sestra mala adoptovať psíka

5 dôvodov pre zdravotnícky personál na adopciu psíka Aj vy sa pohrávate aspoň dvakrát do mesiaca s myšlienkou zaobstarať si psíka? Ale realita býva častokrát iná a Vaša polo-optimistická tvár sa pri tejto myšlienke mení, keď si uvedomíte, že na niečo také nemáte čas...

 

Celý článok...
 
 
 

Subscribe to our mailing list

* indicates required
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia